قفل موتور سیکلت

دنبال چه نوع قفلی هستید؟

برای مشاهده انواع قفل موتور سیکلت روی دکمه زیر کلیک کنید:

قیمت و خرید قفل موتور سیکلت
قفل دیسک موتور سیکلت
قفل کابلی موتور سیکلت
قفل زنجیر موتور سیکلت

انواع قفل مناسب موتور

۱. قفل دیسک

این نوع قفل‌ها به دلیل اینکه کوچک و قابل حمل هستند نسبت به بقیه مدل‌ها در جهان پرفروش‌تر هستند. البته اگر موتور شما ترمز از نوع دیسک ندارد مجبور هستید به یک قفل دیگر فکر کنید. مهم‌ترین قسمت قفل دیسکی در لوله متصل کننده دو طرف آن است. جنس این قسمت باید کاملاً ضد شکستن باشد. در صورتی که می‌خواهید این نوع قفل را خریداری کنید حتماً حواستان باشد قبل از شروع حرکت آن را بیاورید تا صفحه دیسک ترمزتان نشکند.

در پایین می‌توانید چند مدل از این ترمز را که در فروشگاه کلاچ به فروش می‌رسد را مشاهده کنید.

۲. قفل کابلی

این نوع قفل در بازار ایران فروش بسیار بالایی دارد زیرا از طرفی معمولاً موتورهای بازار ایران ترمز از نوع دیسکی ندارند از طرفی قفل کابلی می‌توانید متور سیکلت خود را به جسمی ثابت وصل کنید. بیشتر سارقان با روش بریدن سعی می‌کنند این قفل را باز کنند پس جنس کابل درون آن بسیار اهمیت دارد. از طرفی کلید این مدل قفل تفاوت‌هایی دارند برای مثال برخی کلید کامپیوتری دارند برخی دیگر با اثر انگشت یا رمز بار می‌شوند.

در پایین می‌توانید چند مدل از این ترمز را که در فروشگاه کلاچ به فروش می‌رسد را مشاهده کنید.

۳. قفل زنجیری

این نوع قفل از لحاظ امنیتی بسیار مناسب است اما برای حمل و نقل آن به دردسر خواهید افتاد زیرا وزن قفل کابلی معمولا بالا ۱.۵ کیلوگرم است. برای خرید زنجیر به ضخامت آن بسیار توجه کنید و برای خرید قفل باید دقت کنید مغزی کلید آن باکیفیت باشد. در قفل زنجیری باید ه ردو جزء یعنی قفل و زنجیر با کیفیت باشند تا موتورتان را ضد سرقت کنند.

در پایین می‌توانید چند مدل از این ترمز را که در فروشگاه کلاچ به فروش می‌رسد را مشاهده کنید.

در کنار قفل

برای اینکه امنیت موتورتان را بیشتر کنید بغیر از قفل توصیه می‌کنیم حتماً دزدگیر و ردیاب نیز تهیه کنید. تهیه دزدگیر در کنار قفل تا حد زیادی می‌تواند سارق را بترساند تا نزدیک موتور شما هم نشود. اگر هم می‌خواهید شب با خیال راحت بخوابید تهیه ردیاب می‌تواند حتی در صورت سرقت موتور شما را نجات دهد. برای گرفتن مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین بازدید از صفحات زیر می‌تواند برای شما مفید باشد.

دزدگیر موتور سیکلت روکش موتور سیکلت
بهترین نوع قفل برای موتور سیکلت چیست؟

بنظر ما قفل دیسک با توجه به مزیت حمل و نقلی که دارد بسیار مناسب است اما ترکیب ضد سرقت استفاده از قفل دیسک همراه با قفل کابلی است بصورتی که موتور به جسمی ثابت وصل شود.

قیمت قفل موتور سیکلت چقدر است؟

بستگی به مدل و مارک قفل مورد نظر شما دارد؛ رنج قیمت معقول و با کیفیت مناسب معمولاً بین ۱۶۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

چرا خرید قفل واجب است؟

با گران شدن موتور سیکلت در سالیان اخیر روند میزان سرقت موتور سیکلت هر سال افزایش یافته است و موتور شما همواره در خطر دزدیده شدن است. پس باید تا حد امکان با استفاده از قفل یا دزدگیر و ردیاب و …. از موتورمان محافظت کنیم.